Vytvořeno: 01.09.2011 | Napsala: Jana

Už jste někdy přemýšleli o pomyslném žebříčku deseti nejlepších návrhářů šatů? Každým rokem „dřou“, aby na své módní přehlídky vypustili nejkrásnější společenské šaty. Musím se přiznat, že přímo miluji nejrůznější žebříčky a tak jsme s pomocí magazínu tiptoptens seřadili 10 významných osobností.

10. – Marc Jacobs vždy přesně věděl, co ženy chtějí. Své instinkty následoval a prezentoval je do úžasných šatů.

9. – Domenico Dolce & Stefano Gabbana aka Dolce & Gabbana. Tito italští mládenci jsou považování za velkolepé mistry svého oboru.

8. – Alexander McQueen pracoval pro Anderson and Sheppard, ale i Christian Dior.

7. – Tom Ford je kreativní mladý mládence, který se díky svému vzhledu mohl věnovat hraní. Bohužel nebo bohudík zkončil u navrhování oblečení a společenských šatů.

6. – Valentino Garavani je dalším návrhářem z kolébky módy (Itálie). Na své typické večerní šaty v červeném odstínu má patent.

5. – Donatella and Gianni Versace (opět Itálie :-)). Dnes pod značkou Versace.

4. – Stella McCartney. Talentovaná a můžou políbená žena byla prvně vybrána značkou Chloe, aby vytvořila svoji vlastní módní kolekci. Posléze se nachomýtla ke Gucci, aby se posléze úplně osamostatnila.

3. – John Galiano. Hrdina britské módy byl oceněný designérem roku. Pracoval pro Christian Dior.

2. – Coco Chanel – Žena, která vyrůstala v sirotčinci a neměla tak možnost poznat luxus se nicméně prosadila se svým průkopnickým stylem. Sportovní oblečení, mužské obleky, ale i šperky a parfémy.

1. – Ralph Lauren. Koho jiného jsme mohli dát na první pozici? Muž ověnčený nejrůznějšími cenami nemohl v žebříčku chybět. V roce 1993 za pánské obleky a v roce 1995 za dámské.

Koho máte nejraději Vy?

Share

Tvůj názor